تاریخ انتشار : یکشنبه 27 خرداد 1403 - 11:56
57 بازدید
کد خبر : 208195

فرایند کار با بهترین دستگاه لیزر دایود چگونه است؟

فرایند کار با بهترین دستگاه لیزر دایود چگونه است؟

در آموزش کار با دستگاه لیزر دایود می‌توان طریقه استفاده از این دستگاه را فرا گرفت و به اثربخشی حذف موهای زائد بدن کمک کرد. نحوه کار دستگاه لیزر دایود بدین گونه است که باید در جلسه اول تست های مختلف را بر روی پوست بیمار مانند Test shot ، Test point انجام گیرد، سپس

در آموزش کار با دستگاه لیزر دایود می‌توان طریقه استفاده از این دستگاه را فرا گرفت و به اثربخشی حذف موهای زائد بدن کمک کرد. نحوه کار دستگاه لیزر دایود بدین گونه است که باید در جلسه اول تست های مختلف را بر روی پوست بیمار مانند Test shot ، Test point انجام گیرد، سپس با یادداشت کردن سطح انرژی J ژول ، فرکانس frq و همچنین pulse duration که از ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلی ثانیه قابلیت تنظیم دارید، کار را آغاز نمود. لازم به ذکر است که ۳ پارامتر مهم جهت اپراتوری دستگاه دایود در دستان شما به عنوان مهم ترین ابزار اپراتوری یا اموزش استفاده از دستگاه دایود قرار داردکه به شرح زیر هستند:

 • ژول نشاندهنده سطح انرژی
 • فرکانس نشان دهنده عدد تعداد شات در ثانیه
 • pulse duration بیانگر مدت ماندگاری اشعه روی پوست

Figure 1کار با دستگاه دایود نیازمند آموزش است.

است. اما قبل از اینکه طریقه استفاده از لیزر دایود را بدانید بهتر است که اطلاعات کلی درباره چگونگی کار دستگاه لیزر دایود بدانید. از این‌رو تا انتهای متن همراه ما باشید.

معرفی دستگاه لیزر دایود و اهمیت آن در زیبایی

دستگاه لیزر دایود برای از بین بردن موهای زائد بدن طراحی شده است که با تمرکز بر اشعه‌ها، انرژی را با طول موج بین ۸۰۸ تا ۸۱۰ نانومتر تولید و ساطع می‌کند. اشعه‌ای که از دستگاه لیزر ساطع می‌شود، باعث از بین بردن فولیکول‌های مو شده و روند حذف موهای زائد را از بین می‌برد. در فرایند از بین بردن موهای زائد بدن، اشعه‌های لیزر پالسی از حرارت و گرما را به مو منتقل می‌کنند که در نتیجه منجر به داغ شدن مو و از بین رفتن آن می‌شود.

با داغ شدن مو، ریشه و پیاز مو آسیب می‌بیند و رشد مجدد متوقف خواهد شد. با استفاده از دستگاه لیزر دایود می‌توان عملکرد و سرعت دستگاه لیزر را بیشتر کرده و روند حذف موها را بهتر پیش برد. در نتیجه می‌توان اهمیت دستگاه لیزر در زیبایی را اینگونه بیان کرد که این دستگاه باعث حذف موهای زائد بدن می‌شود که به شفافیت و نرمی ‌پوست کمک می‌کند.

چگونگی کار دستگاه لیزر دایود

قبل از اینکه آموزش کار با دستگاه لیزر دایود را دانست نیاز است که با تنظیمات و نحوه کار کردن آن آشنا بود. دستگاه لیزر دایود از یک بدنه، مانیتور و هندپیس تشکیل شده که برای روشن کردن آن باید ابتدا دکمه سوئیچ را به سمت راست چرخاند و در نهایت دکمه پاور را فشار داد. با بارگیری کامل دستگاه، باید دکمه اینتر را فشار داد تا منوی دستگاه نمایان شود.

قبل از اینکه با دستگاه لیزر دایود کار کنید، نیاز است که تنظیمات آن را انتخاب کرده باشید. در مانیتور دستگاه دایود دو قسمت راست و چپ وجود دارد که باید در آن جنسیت، نواحی مختلف بدن را با حروف مشخص شده انتخاب کرد. در انتهای این قسمت شش نوع پوست مشخص شده که باید یکی از آن‌ها را متناسب با پوست افراد مشخص کرد.

در قسمت چپ و پایین دستگاه هم داده‌های مختلفی وجود دارد که از طریق آن باید میزان چرخش آب، میزان خلوص آب و دما را تنظیم کرد. در آخر هم نیاز است که در قسمت شات کانتر دستگاه لیزر دایود، طول موج مورد نیاز را مشخص کرد.

آموزش اپراتوری دستگاه دایود

افرادی که به عنوان اپراتور برای کلینک‌های زیبایی فعالیت می‌کنند، نیاز دارند که ابتدا آموزش کار با دستگاه لیزر دایود را بدانند. در آموزش کار با دستگاه لیزر دایود باید ابتدا درباره مشخصات دستگاه اطلاعات کلی داشت و سپس سرفصل‌های نحوه کار با دستگاه دایود را سپری کرد. هنرجوهای که علاقه به اپراتوری دارند با گذراندن آموزش و دوره‌های مختلف می‌توانند کار با لیزر دایود را آموزش ببیند و به راحتی در مطب‌ها و کلینیک‌های زیبایی استخدام شوند.

ایمنی و پیش‌نیازهای استفاده از لیزر دایود

از لیزر‌ها برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌شوند. از این‌رو نیاز است که تکنسین‌های آموزش دیده مطبی‌های زیبایی به نکات ایمنی توجه داشته باشند تا هیچ آسیب یا خطری برای مراجعه‌کننده رخ ندهد. اگر آموزش کار با دستگاه لیزر دایود را به خوبی پشت سر نذاشته باشید، موجب صدمات جدی به بیمار‌ها خواهید شد. از این‌رو مهم‌ترین ایمنی هنگام استفاده از دستگاه لیزر دایود به شرح زیر هستند:

 • به سلامت چشم‌ها توجه داشته باشید. تمام افرادی که در اتاق لیزر حضور دارند باید از عینک‌های مخصوص استفاده کنند تا اشعه‌های ناشی از دستگاه لیزر بر سلامت چشم‌ها تاثیر نگذارد.
 • دستگاه‌های خنک کننده را بررسی کنید. نحوه کار دستگاه لیزر دایود بدین گونه است که برای تجربه بهتر مراجعه‌کننده از دستگاه خنک کننده استفاده می‌کند. بررسی سلامت قطعات و اثر بخشی دستگاه لیزر بر عهده تکنسین‌ها و اپراتورهای لیزر است.
 • اپراتور دستگاه لیزر باید آموزش کار با دستگاه لیزر دایود را گذرانده باشد تا به شرایط استفاده از دستگاه تسلط داشته باشد و در صورت بروز اتفاق‌های ناگهانی مشکلی رخ ندهد.

Figure 2از لیزر‌ها برای از بین بردن موهای زائد استفاده می‌شوند.

به طور کلی مهم است که اپراتورهای دستگاه لیزر ابتدا به نکات ایمنی توجه داشته باشند بعد از آن برای حذف موهای زائد بدن مراجعه‌کننده، اقدام کنند.

آماده‌سازی پوست برای درمان با لیزر دایود

برای از بین بردن موهای زائد بدن نیاز است که آماده سازی پوست را برای لیزر انجام داد تا بهترین نتیجه را از استفاده دستگاه لیزر دایود به دست آورد. از این‌رو آماده سازی پوست برای درمان با لیزر دایود به شرح زیر هستند:

 • پوست مراجعه‌کننده باید تمیز و بدون هرگونه مواد آرایشی و آلودگی باشد.
 • پوست بدن باید بدون عرق و رطوبت باشد.
 • بر روی پوست نباید هیچ گونه آسیب دیدگی، کبودی و زخم باز باشد.
 • پوست نباید آفتاب سوخته یا برنزه شده باشد.
 • قبل از لیزر باید بررسی شود که هیچ گونه بیماری پوستی مانند: آکنه، اگزما یا پسوریازیس وجود نداشته باشد.
 • قسمت‌هایی از بدن که دارای خالکوبی یا آرایش دائمی‌هستند نمی‌توان لیزر کرد و باید از قبل بررسی را انجام داد.

دقت داشته باشید که قبل از انجام لیزر برای مراجعه‌کننده تمام موارد گفته شده برای پوست را باید بررسی کرد تا مطمئن شد که لیزر اثر بخشی داشته و به از بین بردن موهای زائد بدن کمک می‌کند.

کاربردهای دستگاه لیزر دایود

مراکز لیزر با خرید diode تلاش می‌کنند که موهای زائد بدن را از بین ببرند. کاربرد اصلی دستگاه لیزر دایود این است که می‌تواند سطح سرتاسر بدن را از موهای زائد راحت کند. البته که بیشتر افراد برای از بین بردن نقاط مختلف بدن از این دستگاه استفاده می‌کنند که عبارتند از:

 • بیکینی (مردان و زنان)
 • زیر بغل
 • کمر
 • سینه
 • بالای لب
 • چانه
 • ریش
 • پاها
 • دست‌ها دقت داشته باشید که جنس موهای زائد افراد با یکدیگر متفاوت و نیاز است که جلسه‌های لیزر را به اتمام رساند تا بهترین نتیجه را دریافت کرد.

مراحل انجام درمان با لیزر دایود

افرادی که برای از بین بردن موهای زائد بدن به کلینیک‌ها و مطب‌های پزشکی مراجعه می‌کنند ابتدا باید یک جلسه مشاوره داشته باشند تا از طریق آن درباره روند درمان اطلاعات کافی کسب کنند. پزشک متخصص و اپراتور دستگاه لیزر با ارائه راهنمایی‌های لازم مراجعه کننده را از روند کار آگاه می‌کند تا به نتایج درمانی واقف باشد. از این‌رو مهم‌ترین مراحل انجام درمان با لیزر دایود به شرح زیر هستند:

 • اپراتور دستگاه با تشخیص رنگ و نوع پوست مراجعه‌کننده دستگاه لیزر دایود را متناسب با پوست هماهنگ کرده و کار را شروع می‌کند.
 • در مرحله دوم بررسی کامل انجام می‌شود تا پوست بدن مراجعه‌کننده عاری از هرگونه لکه، تتو، جای زخم یا مشکلات پوستی باشد.
 • قبل از اینکه روند حذف موهای بدن را شروع کرد باید عینک‌های مخصوص را به چشم زد تا از مضرات اشعه‌های لیزر  برای چشم در امان بود.
 • با بررسی‌های گفته شده، نوبت روشن کردن دستگاه و شروع کار دستگاه لیزر است.
 • از طریق هندپیس دستگاه لیزر دایود، اشعه‌هایی بر روی پوست بدن ساطع می‌شوند که حرارت و گرمای آن باعث از بین بردن موهای زائد بدن می‌شود.

Figure 3دستگاه لیزر دایود برای از بین بردن موهای زائد است

دقت داشته باشید تنها افرادی می‌توانند اپراتور دستگاه لیزر دایود باشند که آموزش کار با دستگاه لیزر دایود را گذرانده باشند. در تصویر بالا اثر پریفولیکولار بعد از انجام لیزر دایود به طور کامل نشان داده شده است،در این تصویر میتوانید اثربخشی دستگاه دایود را بر روی پوست بیمار مشاهده نمایید، همواره به یاد داشته باشید که اپراتور دستگاه دایود، باید حتما انرژی مناسب را با روش test shot بدست آورد، علاوه بر این اپراتور دستگاه دایود میبایست با کمک روش test point و یادداشت کردن سطح انرژی و چک کردن دستگاه دایود قبل از انجام کار از حصول بهترین نتیجه برای زیبا جو خود اطمینان حاصل نماید.

آموزش و گواهینامه‌های مورد نیاز برای استفاده از لیزر دایود

نحوه کار دستگاه لیزر دایود نیاز به آموزش دارد تا بتوان بهترین عملکرد را برای بیمار داشت. آموزش کار با دستگاه لیزر دایود یکی از مواردی است که باید به آن دقت زیادی داشت. زیرا تمام اپراتور‌ها برای اینکه عملکرد بهتری داشته باشند باید آموزش کافی درباره ساختار و نحوه کار با دستگاه لیزر دایود را بدانند.

 

از طرفی هم مهم است که دوره‌های آموزشی درباره تیپ شناسی انواع پوست‌ها را گذرانده باشند تا متناسب با آن‌ها برای لیزر موهای زائد بدن مراجعه‌کننده، اقدام کنند.

بازخوردها و تجربیات کاربران با دستگاه لیزر دایود

نوآوری‌ها و آینده دستگاه‌های لیزر دایود در گروه لیزر ایرانیان

آموزش کار با دستگاه لیزر دایود یکی از مواردی است که تمام کلینک‌ها و مراکز زیبایی به آن اهمیت می‌دهند. از این‌رو اگر قصد فعالیت در مراکز زیبایی را دارید باید نحوه کار دستگاه لیزر دایود را بدانید. از طرفی هم نوآوری‌ها و آینده دستگاه‌های دایود درخشان بوده و می‌توان از طریق مرجع گروه لیزر ایرانیان از آخرین فناوری‌های اطلاع پیدا کرد. گروه لیزر ایرانیان به عنوان یک مرجع تجهیزات پزشکی در کنار کلینیک‌ها و مراکز زیبایی است تا بتوانند از آخرین دستگاه‌های لیزر بهره‌مند شوند.

به گزارش از مجله گروه لیزر ایرانیان(https://iranianlaser.com/blog

 

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 2 در انتظار بررسی : 2 انتشار یافته : ۰
 • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
 • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.