تاریخ انتشار : یکشنبه 24 اردیبهشت 1402 - 19:50
134 بازدید
کد خبر : 208006

اعلایی، توان اداره یک بخشداری را هم ندارد؛ محترمانه قزوین را ترک کند/رئیسی ، استاندار را فردا هم عزل کند دیر است/مگر مملکت با سفارش عمه و دایی اداره می‌شود

اعلایی، توان اداره یک بخشداری را هم ندارد؛ محترمانه قزوین را ترک کند/رئیسی ، استاندار را فردا هم عزل کند دیر است/مگر مملکت با سفارش عمه و دایی اداره می‌شود

رجب رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین با اشاره به نقد عملکرد استاندار گفت:  رئیس جمهور در این مدت سه وزیر و برخی معاونان را جابه جا کرده، درخصوص استان قزوین، قزوین اوایل انقلاب مخزن نیرو بود و افرادی مانند شهید رجایی، شهید بابایی و لشگری و ابوترابی را داشتیم و درحال حاضر

اعلایی، توان اداره  یک بخشداری را هم ندارد؛ محترمانه قزوین را ترک کند/رئیسی ، استاندار را فردا هم عزل کند دیر است/مگر مملکت با سفارش عمه و دایی اداره می‌شود

رجب رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در قزوین با اشاره به نقد عملکرد استاندار گفت:  رئیس جمهور در این مدت سه وزیر و برخی معاونان را جابه جا کرده، درخصوص استان قزوین، قزوین اوایل انقلاب مخزن نیرو بود و افرادی مانند شهید رجایی، شهید بابایی و لشگری و ابوترابی را داشتیم و درحال حاضر هم بعد ۴۲ سال در استان نه قحط‌الرجال داریم و نه کمبود نیرو داریم.

استان قزوین جای آزمون و خطا نیست

وی با بیان اینکه در ابتدای تعیین استاندار برای قزوین هیچ‌گونه مشورتی با نمایندگان نشد، عنوان کرد: وزیر کشور و سایر وزرا در مجلس اعلام کرده بودند که در تصمیم‌گیری‌ها نظر مشورتی نمایندگان را می‌گیریم، نمایندگان شأن کشوری دارند، به این شکل که نماینده مجلس، نماینده تمام کشور بوده و در تمام موارد حق اظهار نظر دارد، حال چطور در سطح کشور حق دارد؛ اما در سطح استان این حق را ندارد.

این نماینده مجلس ادامه داد: ممکن است محمدمهدی اعلایی آدم خوبی باشد، اما برای استانداری پیشینه سیاسی و اجرایی ندارد، استاندار باید دارای شرایط احراز بوده و سابقه اجرایی داشته باشد، استان جای آزمون و خطا نیست، استانداران و معاونان قبلی حداقل پنج سال سابقه فعالیت داشته و بر استان مسلط بودند، اما استاندار کنونی در طول یک سال و نیم چهار معاون آورده که یا باید بگوییم ملائکه از غیب به او الهام کرده و یا قبول کنیم مشورت گرفته که البته این مشورت از نمایندگان نبوده و از دید استاندار، نمایندگان محرم نیستند چون پایگاه مردمی و رای مردم را دارند.

مردم را به استاندار و وزیر نمی‌فروشیم

وی بیان کرد: استاندار باید بگوید در طول این مدت برای استان قزوین، دانشگاه‌ها، پارک علم و فناوری، چشمه نور و تمام موارد دیگر چه کرده، اعتبارات ملی را چقدر تقویت کرده و قطعا ما مردم را به استاندار و وزیر نمی‌فروشیم.

رحمانی ادامه داد: در دوره استاندار قبلی برای انتقال آب سد طالقان ۸۰۰ میلیارد بودجه تخصیص داده شد، استاندار کنونی برای آب شرب ۱۹۴ روستا و ۱۴ شهر که باید از این سد تامین شود کاری نمی‌کند، چرا باید از اعتبار سه درصد مناطق محروم صرفا باید ۱۷۰ هزار میلیارد برای قزوین باشد.

وی اظهار کرد: در کمیسیون تلفیق تک و تنها ۴۰۰ تا ۵۰۰ میلیارد تومان به بودجه استان اضافه کرده و چند بودجه ملی را در لایحه جای دادم.

وضعیت درمان استان قزوین افتضاح است

نماینده مردم تاکستان در مجلس با بیان اینکه وضعیت پزشک و درمان استان افتضاح است، گفت: قزوین مسیر عبور ۱۰ استان است و باید در حوزه درمان ویژه در نظر گرفته شود، در شورای اداری این مباحث مطرح می‌شود اما باید برای این استاندار تاسف خورد که اداره شورای اداری را هم بلد نیست؛ از ۳۰۰ میلیاردی که در سفر رئیس جمهور برای بیمارستان تاکستان تصویب شده بود یک ریال هم نگذاشته است و بیشتر شهر قزوین را مد نظر دارد.

استاندار افراد ضعیف را جایگزین کرده است

وی تاکید کرد: استاندار نیروهای پرتوان را جابه جا کرده و افرادی که جایگزین شده‌اند ضعیف‌تر از قبلی‌ها هستند، در تاکستان هم دو فرماندار را برداشته است؛ چون خودش ضعیف است دوست دارد سایر مسئولان و فرمانداران هم ضعیف باشند.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین عنوان کرد: چطور ما که ۳۰ سال تلاش کرده و قزوین را قبل از استان‌های بزرگ استان کردیم، استان را نمی‌شناسیم؛ اما استانداری که یک سال است آمده استان و نیروها را می‌شناسد، در طول این مدت چقدر از نقاط مختلف استان بازدید داشته، باید مدیران کل را تقویت کند در شورای اداری گاهی صحبت‌هایی می‌شود که در شأن یک مدیر معمولی هم نیست.

وی ادامه داد: در یک بازه زمانی منطقه ویژه اقتصادی درحال حذف شدن بود، با تک تک اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام صحبت کردم، اما الان استاندار این موضوع را رها کرده و مسائل جدید مانند بازار آب و شهرک انرژی را مطرح می‌کند، این موارد هم خوب است اما استاندار برای راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی انگیزه‌ای ندارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین بیان کرد: در مسکن، صنعت و تولید، آب شرب و راه‌ها استاندار چه پیگیری‌هایی داشته چرا با معاونین پیش وزرا نرفت تا بودجه قزوین را افزایش دهد و از سهم مناطق محروم استفاده  کند.

در ابهر سی دی‌های احمدی نژاد را می‌فروختی

وی عنوان کرد: برخی می‌گویند محمدمهدی اعلایی به خود آقای رئیسی وصل هست، مگر می شود در مملکت داری با این روش به آقای رئیسی لطمه بزند؟ مگر مملکت با سفارش خاله و عمه و دایی اداره می‌شود؛ تو با رئیسی چه وابستگی داری؟ در سال ۹۶ در ستاد آقای روحانی بودی و باتوجه به آنچه که ابهری‌ها گفته‌اند مغازه سی دی فروشی داشتی و سی دی‌های احمدی نژاد را هم پخش می‌کردی؛ البته سی دی فروشی هم عیبی ندارد و کار است.

رحمانی ادامه داد: برخی‌ها در زمان امیر کبیر خودشان را در مملکت‌داری به امیرکبیر می‌چسباندند؛ البته نمی‌خواهم این مقایسه را داشته باشم، اما وقتی استانداری در محافل خصوصی می‌گوید من با وزیر کار ندارم، مگر وزیر من را آورده یا من با مجلس چه کار دارم، من به خود آقای رئیس جمهور متصل هستم، باید پرسید تو مگر چقدر سن داری، در انقلاب چقدر نقش داشتی با رئیسی در زندان بودی، همکلاس بودی که خود را به او می‌چسبانی،  مملکت با سفارش عمه و خاله و دایی اداره نمی شود.

کسی با رئیس جمهور خوب است که دولت او را تقویت کند

وی ادامه داد: استاندار در محافل خصوصی می‌گوید با وزرا و نماینده‌ها کاری ندارم و خود رئیسی مهم است، باید گفت آقای استاندار تا چه میزان با رئیس جمهور کنونی بودی؛ کسی با رئیسی خوب است که دولت او را تقویت کند نه اینکه سوءاستفاده کند، مرگ بر کسانی که از دولت سید بزرگوار سوءاستفاده کنند.

رئیس مجمع نمایندگان استان قزوین ادامه داد: رئیس جمهور در شهرستان‌ها و استان‌های مختلف حضور پیدا می‌کند و با مردم در ارتباط است اما استاندار در استان کوچکی مانند قزوین در چند جا حضور و ملاقات مردمی داشته است، برخی مسئولان ضعیف هم استاندار را پشتیبان خود می‌بینند و به مردم جوابگو نیستند و به ما مراجعه می‌کنند.

قزوین استانی رها شده است

رحمانی تاکید کرد: وقتی مغز استان ضعیف و ناتوان است در اداره‌کل‌ها و جاهای دیگر هم تاثیر می‌گذارد، استان قزوین از نظر پروژه‌های ملی استانی رها شده،۸۰ تا ۹۰ درصد راه‌های ما خراب است و آب شرب روستایی مشکل دارد، چه کسی باید برای گرفتن بودجه رایزنی می‌کرد، استاندار برای این موضوع تلاش نکرد و این ظلم به استان است.

وی درباره احتمال ماندن یا رفتن استاندار و تغییر او بیان کرد: قزوین به تهران و ابهر نزدیک است و باتوجه به این نزدیکی شاید استاندار بخواهد در قزوین بماند، با حفظ احترام او یک ایرانی و هم استانی قبلی است؛ اما صلاح استان این است که محترمانه قزوین  را ترک کند . قزوین  مخزن نیرو است ماندن او برای استان  افت دارد.

براساس شنیده‌ها استاندار قزوین تغییر می‌کند

رحمانی ادامه داد: چیزی که درباره ارزیابی‌ها شنیدم و از منابع موثق گفته شده این است که قرار است چند استاندار تغییر کنند که استاندار قزوین یکی از آن‌ها است.

نماینده تاکستان در مجلس عنوان کرد: اعلام می‌شود که اعلایی یک دوره معاون زیارتی استاندار خراسان بوده که یک حکم انشایی بوده، با این پیشینه یعنی  او کار سیاسی نکرده و اینکه بخشدار و فرماندار نبوده و مراحل سیاسی را هم طی نکرده یا اگر هم بوده من در جریان نیستم و نشنیده‌ام.

منبع:ایلنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.